Friday, 20 February 2009

Znovu v plné polní

Uf, první týden letního semestru za mnou. A po celou dobu sněžilo...
Marně vzpomínám, jestli jsem byla takhle unavená i po prvním týdnu předchozího semestru - asi ne. No každopádně teď jsem na odpis. Takže až se proti vám pošine zombie s hnědou čepicí s třásničkama, tak to jsem prosím já (nezabíjejte mě, děkuji).
Jako obvykle, týden začal v pondělí (dejte vědět, jestli to někde jinde bylo jinak, ráda se přiučím) dvouhodinovkou úvodu do lingvistiky, což je hnusně těžkej předmět, kde při zápočtovým testu zbyde něco přes půlku lidí na opravný termín (a z toho dost i na ten druhý). Jelikož ještě teď zápasim s úvodem do jazyka, nevidím to růžově. Co se dá dělat, někdo to schytat musí. Ne, nestěžuju si, jen je mi líto, že tak přijdu o Úvod do hospodářského zeměpisu a dějin Japonska, který je ve stejnou dobu. Kdyby alespoň existovaly skripta...
A hned potom mám dvouhodinovku japiny. A už zase jedeme rychlostí lekce na týden. Ono se to nezdá jako moc, ale dvě strány gramatiky zaberou dost času než si to člověk zažije.
Po těchhle dvou hodinách jsem vyřízená.
A to je teprv pondělí.
Úterý začíná taky moc hezky - konverzace *kyselý škleb*, pak Morfologie, jejíž náplň je mi stále častečnou záhadou, ale zadaný úkol jsem pochytila: vybrat si 50 stránek anglický knihy napsaný po roce 1900, naučit se je přečíst, přeložit a vůbec dokonale znát... Mám v plánu při nejbližší příležitosti čapnout Kinga, na kterýho se mi doma práší, ale ten dokáže být dost těžkej, když chce. Hm, to bude zase zábavnej příští víkend... No a nakonce béčkové How to Read, kde se kupodivu čtou povídky, mluví se o nich atd.
Středa je dost divnej den. Ráno od 8 mám Fonologii a Fonetiku, která se zatím tedy kvůli nedostatku vybavení nekonala a byla jen úvodní hodina, kde jsme si vyslechli ódu na učebnici a šli pryč XD To se mi taky kryje, tentokrát se Znakovými cvičeními. Naštěstí jsme dostali povoleno nechodit na ně, za předpokladu, že v konečném testu budeme mít okolo 90% (číslo se průběžně mění podle nálady Hiroty-sensei). Tak tomu říkám utopie...
Potom následují British Studies a pak dlouho, dlóóóuho nic. A v 16:45 zase cvika s naším milým W-senseiem :3
Ve čtvrtek zas ta morfologie *otrávený výraz* a cvika potřetí ^_^
Pátek ve znamení PC3 - Anglická gramatika. To ještě úplně nevím, jak bude probíhat, nicméně jsem dneska s překvapením zjistila, že se ode mě příští pátek očekává, že budu mluvit. Anglicky. Nahlas.... Už jsem se zmiňovala o šílenosti takového nápadu?
Shrnuto, podtrženo, tak moc toho zase není, ale jsem k smrti vyčerpaná. Asi to má co dělat s tím, že se u mně projevila jakási podivná nespavost - v noci nemůžu usnout, i když doslova padám a oči mě šíleně pálí a ráno se budím v 7 sama od sebe, i když budík mám až na 8:15... Dneska se toho zkusím zbavit - ještě tu mám od jara nějaký prášky na spaní, snad zaberou, protože takhle to dál nejde.
Jo, a abych doplnila informace: Úvod do jazyka a literky od japiny jsem dala za 1, ale zkoušku z Úvodu do jazyka od Černého jsem nedala a půjdu v březnu znova... prostě ústní zkoušení a já jsme odvěcí nepřátelé a asi to tak už zůstane...